Rehabilitacja dziecięca

Rehabilitacja niemowląt i dzieci do 3 roku życia

Udzielamy pomocy dzieciom w zakresie:

  • asymetria ułożeniowa
  • zaburzenia napięcia mięśniowego
  • zespoły genetyczne (np.zespół Downa)
  • krecz szyi
  • opóźniony rozwój psychoruchowy
  • problemy rozwojowe wcześniaków
  • instruktaż pielęgnacyjny dla rodziców (sposoby noszenia dziecka, przewijanie, zabawy).

Metoda NDT-Bobath jest formą fizjoterapii którą stosujemy:

  • u wcześniaków
  • niemowląt i dzieci mających problem z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożeniową
  • dzieci z problemami neurologicznymi, genetycznymi, opóźnieniem neurorozwojowym.

Rehabilitacja dziecięca - polega na wnikliwej obserwacji dziecka, badaniu, ćwiczeniach oraz przekazaniu rodzicom wskazówek jak prawidłowo pielęgnować dziecko i wykonywać elementy ćwiczeń.
Bardzo prosimy o przybycie do naszej przychodni, na pół godziny przed planowaną wizyta u rehabilitanta.

OBEJRZYJ FILMY NASZYCH REHABILITANTEK

W PORADNI PRACUJE

Katarzyna Bąbik

terapeuta NDT-Bobath


„Moja praca jest moją pasją”

Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w roku 2001,Absolwentka Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego o kierunku fizjoterapia, w trakcie specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii. Certyfikowany terapeuta koncepcji NDT-Bobath (Basic, baby, advance). Ukończone szkolenia (kursy i warsztaty) z zakresu rehabilitacji neurologicznej dzieci oraz ich terapii.

Ukończone kursy i szkolenia min.: „Kurs diagnostyki funkcjonalnej TIMP”, „Terapia Neurorozwojowa NDT-Bobath Baby”, „Małe dziecko w wieloprofilowej terapii”, „Wcześniak”, „Podstawy neurorozwojowej diagnostyki i terapii niemowląt oraz małych dzieci”,”Asymetria”… Członek Zarządu PS NDT-Bobath, współorganizator Miedzynarodowego Kongresu EBTA 2014 – „A Preemie is always a Preemie…?”, Lider na kursach NDT-Babath Basic i Baby.

Od 20 lat pracuję z dziećmi o zaburzonym – nieharmonijnym rozwojem ruchowym, z dziećmi prezentującymi asymetrię ułożeniową, z dziećmi z wadami ortopedycznymi narządu ruchu, z dziećmi z hipotonią osiową i centralną.

Prywatnie… żona i mama 3 wspaniałych dzieci 13, 10, 4 lata, w wolnych chwilach lubię ruch, aktywności z dziećmi na swieżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi i wyjazdy w nieznane.


Maria Osińska

terapeuta NDT-Bobath


Absolwentka Konstancińskiej Szkoły dla Fizjoterapeutów Certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath (basic, baby, advance). Liczne ukończone szkolenia, warsztaty i kursy dotyczą diagnozy (np. Infant Motor Profile, Groningen, Holandia,2017) oraz terapii dziecka przedwcześnie urodzonego i niemowlaków ( m.in.: „Dziecko wiotkie”, „Budowanie kontroli u niemowlaków z nieprawidłowym rozkładem napięcia”, „Zastosowanie technik proprioreceptywnych w terapii małego dziecka”,”Wprowadzenie do pediatrycznej rehabilitacji przedsionkowej”, „Małe dziecko w wieloprofilowej terapii” czy „Wcześniak”. Uczestnik i współorganizator z ramienia PS NDT – Bobath Międzynarodowego Kongresu „A Preemie is always a Preemie…?” – Warszawa 2014 Wielokrotny asystent podczas kursów NDT-Bobath Basic i NDT – Bobath Baby.

Od wielu lat pracuje głównie z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, ze szczególnym uwzględnieniem okresu niemowlęcego, z dziećmi przedwcześnie urodzonymi oraz z dziećmi z zaburzeniami rozwoju ruchowego o różnej etiologii.

A prywatnie….Żona i mama na pełnym etacie, która relaksuje się przy gotowaniu dla rodziny i przyjaciół(oraz wszystkich głodnych i odważnych). A po dobrym posiłku lubi posłuchać równie dobrej muzyki lub wybrać się na górską wyprawę


Jolanta Dzierzyc-Kulhawik

terapeuta NDT-Bobath


Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w zespole Szkół Medycznych w Bydgoszczy - Fizjoterapia

Licencjat Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej z fizjoterapią Studia Wyższe w zakresie Pedagogika na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku CERTYFIKOWANY TERAPEUTA Terapia Neurorozwojowa NDT-Bobath Basic Terapia Neurorozwojowa NDT-Bobath Baby

W wolnym czasie lubię spędzać czas z rodziną , przyjaciółmi i dobrą książką


Iwona Roczek

terapeuta NDT-Bobath


Wielkość fontu
Wysoki kontrast