Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, na teren Przychodni Specjalistycznej mogą wejść TYLKO zapisani dorośli pacjenci- bez osób towarzyszących, a dzieci z jednym z rodziców – po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu dotyczącego aktualnego stanu zdrowia oraz wykonaniu pomiaru temperatury ciała.

W związku z komunikatem Ministerstwa Zdrowia, który ukazał się dnia 17 kwietnia 2020 roku, dotyczącym wznowienia bieżącej realizacji wszystkich szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego, informujemy , że rozpoczynamy od 27 kwietnia 2020 roku planowe wizyty dzieci zdrowych w naszej Poradni pediatrycznej

UWAGA RODZICE: Szczepienie można przeprowadzić jeżeli: brak jest epidemiologicznych czynników ryzyka zakażenia SARS-CoV-2 zarówno u dziecka, jak i jego opiekunów lub innych domowników (np. powrót w ciągu 14 ostatnich dni z rejonów o dużej i utrwalonej transmisji SARS-CoV-2 lub kontakt w ciągu ostatnich 14 dni z osobą zakażoną SARS-CoV-2 lub chorą na COVID-19 lub przebywającą w kwarantannie z powodu ryzyka zakażenia SARS-CoV-2); zarówno dziecko jak i rodzic/opiekun, a także ich domownicy nie mają objawów ostrej infekcji (gorączka, kaszel, duszność, biegunka), które mogłyby wskazywać na COVID-19.

Uprzejmie prosimy o opłacanie wizyt w Przychodni kartą płatniczą.

Szanowne Pacjentki,
uprzejmie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną od piątku, 13 marca, od godz. 8.00 do odwołania,wstrzymana zostaje możliwość odwiedzin i wejścia na teren Szpitala. Dotyczy cesarskich cięć oraz odwiedzin.

Uprzejmie informujemy że, Mamy wcześniaków, które nie mają przeciwwskazań położniczych do pójścia do domu, a mają Dzieci leczone w Oddziale Wcześniaków i Patologii Noworodka będą wypisywane ze Szpitala - tak szybko jak to jest możliwe.
Wyjaśniamy, że w obecnej sytuacji epidemicznej może się zdarzyć czasowe zamknięcie któregoś z oddziałów położniczych warszawskich szpitali i musimy być gotowi na przyjęcie kobiet do porodu.
Zapewniamy, że rodzice wcześniaków pozostaną w kontakcie z lekarzem prowadzącym dziecko i będą na bieżąco informowani o jego stanie zdrowia i procesie leczenia. Informujemy, że odwiedziny rodziców w oddziale Wcześniaków i Patologii Noworodka możliwe są zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z lekarzem prowadzącym.

Od 16.04.2020 r.,wchodzi w życie Rozporządzenie Rady Ministrów nakładające obowiązek zakrywania ust i nosa poza miejscem zamieszkania lub stałego pobytu.

W związku z tym prosimy, aby w Waszych torbach, które zabieracie ze sobą do Szpitala, znalazły się też maseczki lub inne środki osłony ust i nosa w ilości wystarczającej na pobyt w Szpitalu.
Należy wziąć pod uwagę, że średni pobyt w CMŻ wynosi około trzy doby.

W razie przedłużonego pobytu będzie możliwość zakupu maseczek w kiosku szpitalnym.
Wymóg ten dotyczy także Pacjentów Przychodni i Izby Przyjęć..

Jednocześnie informujemy, że w trakcie porodu oraz w pokoju nie trzeba być w maseczce. Prosimy abyście przyjechały Panie do Szpitala w maseczce, poruszały się w niej po oddziale, czy idąc do kiosku.