Karty Dobrych Praktyk - podsumowanie kampanii #odwołuje #nieblokuje

2 marca br. odbyło się uroczyste podpisanie Karty Dobrych Praktyk dla placówek medycznych, wypracowanej w ramach I edycji kampanii społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJEZainicjowana w październiku ubiegłego roku akcja zwraca uwagę na nieodwoływanie wizyt lekarskich przez pacjentów, a jej celem jest uświadamianie pacjentów, jak ogromne znaczenie ma wcześniejsza rezygnacja z wizyty.Czy wiesz, że anulowanie konsultacji lekarskiej z wyprzedzeniem, daje zasób do wykorzystania dla drugiego człowieka, który może być w ogromnej potrzebie?Czy wiesz, że odpowiedzialne podejście do umawiania wizyt pozwala na wdrożenie idei zero waste w medycynie? Dzięki temu inne osoby nie tracą możliwości pomocy medycznej, specjaliści mogą wykorzystywać w pełni swój potencjał i czas, a system ochrony zdrowia ponosi mniejsze straty.

Czy wiesz, że według ostatnich dostępnych danych z Ministerstwa Zdrowia liczba nieodwołanych wizyt sięga 17 milionów rocznie! W naszej placówce, w 2022 roku nie odwołano 1994 wizyt, z czego większość stanowiły te na NFZ.Karta Dobrych Praktyk, którą podpisał także Prezes CMŻ Wojciech Puzyna, stanowi zbiór zasad obowiązujących we wszystkich placówkach przystępujących do kampanii społecznej #ODWOLUJE #NIEBLOKUJEOrganizatorem kampanii jest Centrum Medyczne CMP. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Centrum Medyczne „Żelazna” sp. z o. o. jest współorganizatorem kampanii.Współorganizatorami projektu są: Centrum Medyczne „Żelazna” sp. z o. o. , Mazowiecki Szpital Bródnowski, Państwowy Instytut Medyczny MSWiA, Warszawskie Centrum Opieki Medycznej „KOPERNIK” Sp. z o. o., Szpital Wolski im. Dr Anny Gostyńskiej, POLMED S.A., Medicover Polska i Grupa LUX MED.Wśród partnerów społecznych znalazły się takie organizacje jak Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Fundacja MY PACJENCI. Patronem naukowym został Warszawski Uniwersytet Medyczny, a partnerami merytorycznymi Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Centrum e–Zdrowia.Strategicznym patronem medialnym przedsięwzięcia jest portal politykazdrowotna.com, pod kątem partnerstwa medialnego kampanię wsparło Nasze Miasto i Wprost.

NOTATKA PRASOWA - do pobrania

Edytuj