Doktor Danuta Sawicka - lekarz pediatra rozpoczyna pracę w naszym zespole

Witamy w Zespole!

Doktor Danuta Sawicka - lekarz pediatra rozpoczyna współpracę z Przychodnią św. Zofii.

"Jestem lekarzem pediatrą z ponad 20-letnim stażem pracy.

Pracowałam w szpitalach: św. Zofii, Klinice Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego, IP CZD oraz w Dziekanowie Leśnym.

Od ponad 10 lat pracuję także w opiece ambulatoryjnej.
Uczestnicząc w wielu kursach i konferencjach każdego roku, stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe.

Oferuję opiekę lekarską nad dziećmi zdrowymi, jak i chorymi.

W ramach opieki lekarskiej nad dzieckiem zdrowym:

• dokonuję oceny noworodka w pierwszych dniach jego życia,
  • organizuję kalendarz spotkań z lekarzem,
  • przeprowadzam konsultacje w zakresie szczepień.

Mogą Państwo liczyć również na pomoc w zakresie ustalenia zasad żywienia noworodków i niemowląt, a także dzieci starszych czy też zasad prawidłowej pielęgnacji (kąpiele, ubiór, temperatura otoczenia).

Wykonuję bilans zdrowia u dzieci zdrowych w wieku 2, 4, 6, 9 i 14 lat.

W ramach opieki lekarskiej nad dzieckiem chorym zajmę się diagnostyką i leczeniem infekcji układu :

• oddechowego,
  • pokarmowego,
  • moczowego
  • bądź też bólów brzucha, czy chorób alergicznych.

Zapraszam również na wizytę w przypadku podejrzenia chorób zakaźnych wieku dziecięcego, czy też chorób pasożytniczych.

W diagnostyce chorób układu oddechowego wykorzystuję przezklatkowe badanie USG płuc.

Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i radość. Każdego z moich małych Pacjentów traktuję indywidualnie, staram się nawiązać z nim kontakt, a uśmiech dziecka jest dla mnie bardzo ważny.
Uśmiechnięte i zadowolone dziecko wychodzące z mojego gabinetu, to dla mnie największa nagroda.

Prywatnie jestem mamą 2 córek, fascynuje mnie piękno przyrody, kocham piesze wędrówki po górach i podróże po najdzikszych zakątkach świata."

Edytuj
Najcześciej szukane informacje